Amerykańskie samochody klasyczne

Handel Klasykami

Nasza pasja to dostarczanie najciekawszych modeli klasycznych samochodów do rąk pasjonatów i kolekcjonerów. Sprawdź ofertę.

Zloty klasyków

Bierzemy czynny udział w zlotach samochodów klasycznych jak i ich organizacji. Więcej o naszej pasji na naszym blogu.

Renowacje klasyków

Lata doświadczenia i zamiłowanie do klasyków sprawiają napędzają nas do profesjonalnej renowacji samochodów klasycznych – zobacz.

Z miłości do klasyków

Marka Auto-Classic

powstała w sierpniu 2017 roku, kiedy to dwóch „zapaleńców” połączyła wspólna pasja do oldtimerów i postanowili sprowadzić kilka klasyków z Ameryki.  Celem tego była głównie ciekawość, chęć posiadania czegoś niebywałego i dobra zabawa.

Każdy z nas prowadził  już swój duży, odrębny biznes więc początkowo żaden z nas nie zakładał tego, że kiedykolwiek podejmiemy się sprzedaży takich samochodów zabytkowych na większą skalę. Początkowo zakładaliśmy zakup kilku muselcarów w ciągu roku, jednak miłość i pasja do motoryzacji coraz bardziej motywowała nas do poszerzenia zakupu tych niebywałych aut. Tak właśnie powstała nasza  wspólna, nowa działalność, która rozrosła się na szeroką skalę. W tych działaniach, po drodze poznaliśmy grono osób tak samo „mocno zakręconych”  w tej branży i to właśnie dzięki nim rozwinęliśmy skrzydła i dzisiaj importujemy już kilka a nawet kilkanaście samochodów miesięcznie. Ze względu na dużą skalę sprzedaży wraz z partnerem podjęliśmy decyzje o  podziale firmy na dwie odrębne. Pomimo to nadal się przyjaźnimy i współpracujemy ale pod dwoma odrębnymi logami.

Pierwszym sprowadzonym samochodem była Corvetta C3 Stingrey Cabrio z 1969 roku. Do dnia dzisiejszego wspominam to jak odbierałem ten samochód w porcie, towarzyszyły mi wtedy dwa różne odczucia, z jednej strony byłem przerażony tym nowym doświadczeniem a z drugiej, podekscytowany i szczęśliwy, bo nie wierzyłem w to, że po kilku latach marzeń takie cudo jest w moim posiadaniu. Samochód osobiście dopieściłem mechanicznie oraz estetycznie, cieszyło to moje oczy i nie tylko. Po kilku tygodniach jazdy napotkałem osobę,  która podzieliła moje zafascynowanie tym autem i również zdecydowała się na zakup swojego pierwszego klasyka. Wówczas postanowiłem, że chcę działać w tej branży długoterminowo, z jednej strony będzie to dobra zabawa – poznawanie amerykańskiej motoryzacji a z drugiej, mały biznes, który pozwoli odłożyć zyski na wejście w posiadanie nowych, własnych klasyków.

Po dwóch latach mam już na swoim koncie trzycyfrową liczbę ściągniętych klasyków z rynku Amerykańskiego. W naszym garażu można znaleźć ikony Amerykańskiej motoryzacji takie jak: Dodge Charger 1968 rok, Mustang Fastback 1967 rok, Corvette Big Block 1968 rok czy Trans Am 1978 rok z legendarnego filmu „mistrz kierownicy ucieka”. Wraz ze swoim zespołem zajmujemy się głównie importem samochodów z lat 60-70tych, tych które do końca jeździły po Amerykańskich drogach i nie wymagają dużego wkładu finansowego, gotowych aut już po amerykańskiej odnowie a także aut przeznaczonych do pełnej renowacji. Wszystkie pojazdy pochodzą od prywatnych właścicieli. Bardzo często są to oldtimery, które do końca zarejestrowane są w USA i służą głównie na wypady weekendowe czy organizowane zloty. Docieramy również do samochodów, które lata stały w garażach, szopach i czekały na swoje drugie życie – transport do Europy, gdzie ponownie mogą zaistnieć i prezentować się na organizowanych wystawach czy pokazach. Doskonałym przykładem takiego auta jest Dodge Charge 1968 roku, jedno z moich największym marzeń motoryzacyjnych, które stało w stodole od 1995 r. Dopiero nasi ludzie w New Jersey odnaleźli go i wysłali do Polski. Sprowadzamy pojazdy z New Yorku, New Jersey, Florydy oraz Kanady. Każdy samochód, który wzbudzi nasze zainteresowanie, sprawdzany jest bezpośrednio na miejscu przez powołane do tego osoby.  Po wspólnej konsultacji decydujemy się na zakup a jeśli sytuacja tego wymaga, odpuszczamy temat. Dokonując zakupu auta typowo pod klienta, zgodnie z jego wymaganiami, sprawdzamy go dogłębnie. Sporządzamy dokumentację zdjęciową i szczegółowy opis co pozwala na podjęcie decyzji o jego zakupie. Posiadam także własny warsztat, w którym na bieżąco przeprowadzamy renowacje oraz serwisujemy samochody dla naszych klientów. Dysponuję świetną załogą, która podchodzi do swojej pracy z ogromną pasją i zaangażowaniem. Bardzo wielu klientów nam już zaufało, a niektórzy z nich są już naszymi stałymi odbiorcami.

Zapraszamy do współpracy, chętnie odpowiemy na wasze pytania.

Nie znalazłeś swojego wymarzonego klasyka?

Pomożemy Ci go zdobyć.
Skontaktuj się
Lub zadzwoń już teraz
(+48) 609 779 938

Najczęściej zadawane pytania

Jest to średnia względna uzależniona od rodzaju silnika i ciężkiej nogi.

Nie znalazłeś wymarzonego auta?

Pomożemy Ci, skontaktuj się z nami
Kontakt
Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco